Dobre návyky pri šetrení

Väčšina z nás nehľadá extravagantné bohatstvo. Chceme jednoducho udržateľné a dlhodobé bohatstvo, ktoré poskytuje finančné zabezpečenie pre naše rodiny a dostatok peňazí na financovanie životného štýlu, ktorý si želáme.

Tento druh bohatstva je dosiahnuteľnejší, než si väčšina ľudí myslí. Neexistujú však žiadne skratky. Dôsledným sledovaním osvedčenej a pravdivej stratégie v priebehu mnohých rokov je dlhodobé bohatstvo dosiahnuteľné správnym spôsobom. Aby sme sa tam dostali, šetriace a investujúce stratégie, o ktorých často hovoríme, sa musia stať zvykom, ako napríklad ranná káva. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko inteligentných návykov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dlhodobé bohatstvo 100 EUR.

Vytváranie bohatstva je ťažké bez toho, aby sme vytvorili konkrétny základ pre budovanie. Bohatstvo môže byť vratké. Vidíme to, keď ľudia prídu k náhlemu bohatstvu prostredníctvom šťastia, podnikania alebo statusu celebrity, a stratia to všetko kvôli veľkým výdavkom, zlým radám alebo nadmernému využitiu. Získajte vzdelanie potrebné na úspech a rast v zvolenej kariére. Investujte do seba, aby ste vylepšili potenciál vášho výnosu. Zistite, ako spravovať svoje vlastné peniaze. Nikdy sa neprestávaj učiť. Investičné remeslo nikdy nie je zvládnuté. Bohatí zarábajú peniaze a využívajú ich na budovanie väčšieho bohatstva. Väčšina ostatných zarába peniaze a vynakladá ich na materiálne predmety, ktoré sa stávajú nepochopiteľnými alebo odpisovými aktívami. Čím viac objektov vlastníte, tým viac vás ťažia. Keď prispôsobíte svoj názor na peniaze a budete starostlivo zaobchádzať so svojimi peniazmi, znižovať výdavky a zvyšovať mieru úspor, budete bohatí.

Spotrebiteľský dlh je primárnou škodou budovania bohatstva. Patria sem dlhy z kreditných kariet, osobné pôžičky, platby za automobily alebo nadmerné využívanie domáceho kapitálu. Pôžička na získanie veci je oveľa horšia ako nakupovanie s hotovosťou. Je úplne normálne kúpiť auto výmenou za päť rokov platieb. Ale aj pri nízkej úrokovej sadzbe platba potláča vašu schopnosť ušetriť. Odstráňte ich a nikdy si nepožičiavajte. Ak by bežné správanie fungovalo, všetci by boli bohatí. Správne? Čím skôr založíte silnú finančnú úsporu a udržíte ju tam, tým skôr môže dôjsť k explózii vašej trajektórie bohatstva.

Investujte čo najskôr, investujte často. Investujte skôr a míňajte až potom. Týmto spôsobom nebudete v pokušení míňať peniaze. Dôchodkový plán sponzorovaný zamestnávateľom, je najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť. Príspevok znižuje váš zdaniteľný príjem a váš zamestnávateľ môže čiastočne prispievať k vášmu bohatstvu. Potom optimalizujte svoje investície, aby ste maximalizovali dlhodobé výnosy. Ak nemáte plán sponzorovaný zamestnávateľom, sú k dispozícii iné daňovo zvýhodnené účty. Nájdite si ten správny účet a nastavte si pravidelné výbery z bankového účtu a pokúste sa maximálne obmedziť limity 100 e.

Aj keď sú zdaniteľné, príjmy, ktoré investície prinášajú, poskytujú skutočný peňažný tok, ktorý môžete reinvestovať a nakoniec budete financovať predčasný odchod do dôchodku.

Je ľahké venovať pozornosť poplatkom a v krátkodobom horizonte sú sotva viditeľné. Ale za dlhé časové obdobie vás poplatky môžu stáť tisícke eur. Pochopte pomery výdavkov všetkých finančných prostriedkov, ktoré vlastníte vo vašich osobných účtoch alebo účtoch sponzorovaných zamestnávateľom. Jednotlivé akcie vás nič nestoja, ale môžete platiť obchodné poplatky vopred tradičným online sprostredkovateľom. Tieto poplatky sú prijateľné, ak si zakúpite veľké podiely (viac ako 1 000 eur za obchod), ale nie všetci si môžu dovoliť takto veľa v skorom štádiu budovania bohatstva.